Malá, ale šikovná

Posted on 7. 2. 2019 in Elektro by

Je pravdou, že když se nad tím člověk zamyslí více, tak dojde k názoru, že tyhle malinké věcičky si skutečně zaslouží naší pozornost. Bez nich by se totiž neobešel žádný dopravní prostředek a vskutku ani řidiči. Mají sice některé situace předvídat, ale ne každý to umí, obzvláště pokud je to začátečník a ne každý by v šeru mohl tušit, co udělá někdo jiný. Vlastně je to dobře, že veškeré dopravní prostředky jsou osvícené. Malá světýlka v předním nebo zadních světlometech dělají divy. Jen je teď otázkou jak správnou autožárovku vybrat.

energie

Jedině kvalitní a výkonné

Žárovky nekupujeme každý den nebo tak často, proto si můžeme dopřát to nejlepší pro náš zrak. Jen pro přesnost, nebudeme je kupovat tak často, pokud si koupíme takové, které jsou kvalitní a schválené pro naše komunikace. Levné náhražky jsou jen vyhozené peníze, jelikož je budeme měnit tak často, že když si spočteme všechny výměny prasklých žárovek, mnohokrát převýšíme cenu originálního výrobku. To ale musí posoudit každý jednotlivec. Mezi skutečné špičky na trhu patří již přes 100 let výrobce Osram. Přináší postupně na trh různé novinky, a pokud to umožní typ našeho motorového prostředku, tak není na škodu si je vyzkoušet. Hlavně není třeba se ničeho obávat, jelikož klasické a LED autožárovky Osram ještě nikdy nezklamaly.

světlomet

Čím dál tím lepší světlo

Klasické žárovky se dají běžně zakoupit na čerpacích stanicích. S LED žárovkami je to trochu komplikovanější, ty zase až tak úplně všude nemají. Ale na druhou stranu, pokud budeme vyžadovat právě je, tak není problém si je zakoupit třeba na internetu a mít je v rezervě. LED světlo je nejlepší díky modernějšímu optickému materiálu difuzoru. Bez diskuze nám ušetří hodně energie, kdy rozdíl se počítá až v průměru o 80 % a to není málo. Samozřejmě je trochu vyšší vstupní cena, ale na druhou stranu s kvalitním světlem se jede bezpečněji. Tady neexistují žádné příkazy, co řidič musí nebo nemusí, zde má svobodnou vůli se rozhodnout, ale rozhodně by měl každý myslet nejen na svoji bezpečnost, ale i na druhé účastníky silničního provozu.