Investice do tohoto druhu bydlení se také vyplatí

Posted on 13. 7. 2020 in Byt a dům by

Chcete si koupit vlastní byt a pokud možno někde v exponované lokalitě typu Praha? Pak si připravte pár milionů, a to minimálně. Jsou však i jiné možnosti.

Investice do tohoto druhu bydlení se také vyplatí

Dát peníze do svého bydlení je rozhodně jedna z těch nejlepších investic, kterou můžete během svého života zrealizovat. A takto myslí asi většina Čechů. Jenže v posledních letech se karta pomalu ale jistě obrací, jelikož byty nejsou a ty, které k mání jsou, jsou často až nehorázně drahé. Řeč je samozřejmě hlavně o situaci v našem hlavním městě, ale nejen v Praze jsou byty předražené. I v mnoha jiných velkých obcích mnohdy narazíte na nepřekonatelnou cenovou bariéru. Žít v podnájmu lze samozřejmě také, a to bez potíží, ale v případě, že chcete bydlet ve svém, budete si muset buďto hodně našetřit, nebo si vzít mastnou hypotéku.

Bydlení s minimem kompromisů

Z předchozích řádků vypadá situace s bydlením u nás skutečně dosti ponuře, ale tak strašné to přeci jen není. I u nás si lze koupit vlastní bydlení, kvůli kterému se nebudete muset zadlužit u banky na dlouhá desetiletí. Musíte se ale připravit na to, že se nejedná o řádnou klasiku typu byt nebo rodinná vilka, ale o mobilní domy levně.

Po přečtení předchozího řádku možná už mnoho čtenářů přestalo číst, ale to by byla škoda. Ano, stále existuje celá řada lidí, co si spojují mobilní domy s pouhopouhými karavany. A ano, v mnoha případech se nemýlí. Hodně z nich je vhodných tak akorát k přespání, ale žít se v nich s rodinou nedá. Zde ale záleží na daném modely. Ty nejmodernější jsou už poměrně luxusní, a to jak co se rýče vnitřního vybavení, tak i velikostí jednotlivých místností. Chcete-li někde bydle za slušné peníze a zároveň pohodlně, mobilní obydlí nové generace jsou rozhodně dobrou volbou.

Zařiďte si slušné bydlení

Lákadlem může být ale nejen cena, ale zároveň i absence nutnosti dlouhého vyřizování. Prostě a jednoduše, jakmile za své nové obydlí zaplatíte, můžete hned bydlet. Co se týče stavebního úřadu, tak tam stačí pouze jednoduchá ohláška. Nic, co by se nedalo vyřešit během několika málo minut.