Jak vybrat ideální kočárek pro dvojčátka? Co při výběru musíte zohlednit?

Očekávání dítěte je vždy obrovská radost, ale co když u vás bude radost rovnou dvojnásobná? Čekáte dvojčata a hledáte ideální kočárek? Jak by měl vypadat?

Jak vybrat ideální kočárek pro dvojčátka? Co při výběru musíte zohlednit?

Očekáváte narození rovnou dvou dětí najednou? Nebo máte dvě děti, které mezi sebou mají nepatrný věkový rozdíl a ještě obě potřebují jezdit v kočárku? Jelikož nikdo nemá více, než dvě ruce, je potřeba vybírat kočárky pro dvojčata, to však neznamená, že dva kočárky v jenom budou automaticky těžké, nebude se s nimi dobře manipulovat a nebudou se dát složit do kufru auta. Ovšem pozor, výběr by měl být pečlivý. Pokud se opravdu nechcete příliš nadřít, musíte vybírat kočárek pro dvojčata s velkým rozmyslem.

miminko v kočárku

Propočítejte si to

U každého výrobku musí být uvedeny parametry a tím se rozhodně řiďte. Zkuste si propočítat, zda se kočárek pro dvojčata v rozloženém stavu bude dát pohodlně vložit do kufru od auta, některé kufry aut jsou menší, jiné větší, také kočárky mají různé rozměry. Také je důležité popřemýšlet nad tím, kde budete kočárek nechávat, zda ve sklepě nebo doma na chodbě, zda pro něj budete mít místo. Kočárky pro dvojčata mohou být jakoby za sebou ale i vedle sebe, pak tedy rozhoduje i to, zda potřebujete širší nebo spíše úzký kočárek, kam obě dítka pohodlně usadíte. Pak je tu váha, určitě nechcete s kočárkem zápasit, budete potřebovat, aby se s ním snadno manipulovalo, aby při jízdě bylo zaručené pohodlí nejen pro děti, ale i pro vás.

děti dvojčata

Sportovní i hluboké korbičky, do města i do terénu

Pryč jsou doby, kdy se s dvojčaty nedalo vyjet dále, než do města na nákup. Dnes jsou kočárky pro vícerčata Kunert zelenazirafa navrženy tak, aby s nimi i aktivní rodiče mohli vyrazit třeba na procházku do lesa a podobně. I náročnější terény tyto kočárky zvládnou, protože se snadno ovládají, nejsou těžké a kolečka si poradí s náročností téměř každého terénu. Kočárky samozřejmě je nutné vybírat i dle věku dětí, pro menší děti jsou zapotřebí hluboké korbičky, které jsou nejčastěji umístěny za sebou. Sportovní korbičky mohou být rovněž umístěny za sebou ale i vedle sebe a děti tak k sobě mají blíž.