Kino a ples

Posted on 25. 6. 2022 in Kultura by

Vždycky jsem si říkala, že kultura je pro člověka v životě důležitá. Protože díky kultuře taky rosteme a vzděláváme se. Nikdy bych netušila, že se objeví nějaký člověk, který by neměl rád kulturu. A bohužel se to tak stalo. Jeden můj bývalý přítel, kterého jsem potkala nedávno mi řekl, že nemá vůbec rád kulturu. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Vždyť on byl dřív takový, že miloval kulturu a vždycky tam chodil. Oba se měli rádi divadla a moc rádi jsme tam chodili. Ale když to tak shrnu, vždycky mi to tak nějak přišlo, že tam můj přítel chodí tak nějak z donucení. Nikdy nezapomenu na ten fakt, kdy jsem byla pozvaná na ples.

Za kulturou chodím ráda, včetně módních přehlídek.

Samozřejmě, že jsem tam chtěla jít se svým přítelem, protože nikoho jiného jsem neměla. A jít tam sama? A na ples sama? Tak to vůbec ne. A tak jsem řekla příteli, jestli tam nepůjde se mnou. On souhlasil, ale bylo na něm vidět, že se mu nikam nechce. A že tohle že je kulturní člověk? A to se dušoval, že má rád kulturu. Bohužel po letech z něj ale to vylezlo, že vůbec nemá rád kulturu, že by nejraději seděl jenom doma koukal na televizi. To by mě vůbec nebavilo, tak jsem si řekla, že tohle nebude muž pro mě. Raději jsem se s ním rozešla, protože jsem nechtěla, aby něco dělal z donucení.

Nepohrdnu divadlem ani zápasem.

Sice je od něj pěkné, že to dělal kvůli mně, ale zase nechci, aby trpěl on. A to je vlastně takový podvod na mě. Chci dělat to, co bude bavit nás oba, a ne jenom mě a nebo jenom jeho. Takže si myslím, že kultura se dá ale řešit jinak. A co třeba kino? Myslím si, že tohle mého bývalého přítele nenapadlo. Což je opravdu škoda. Myslím si, že člověk by měl jít alespoň někdy za kulturou, aby pochopil, o čem ten svět je. A vy máte rádi kulturu? Vydáváte se rádi za kulturou a co máte rádi? Já jsem hodně věrná stále kinu a divadlu. Taky nepohrdnu pořádným kvalitním koncertem nějaké rockové kapely, protože se mi to moc líbí.