Jak se správně obléci do kina a do divadla

Posted on 9. 3. 2022 in Kultura by

Je pravdou, že naše kulturní vyžití pomalu upadá. Stačí si jen uvědomit, kolik z nás chodí pravidelně do kina, nebo dokonce do divadla. To se mimo jiné projevuje i tím, že dnes již jen málokdo ví, jak se pro takovouto příležitost správně obléci. Kino je navštěvováno poněkud častěji, především z důvodu většího výběru a vymožeností. Přeci jen, asi nikdo z nás nemá doma kvalitní 3D systém. Přesto se jedná o méně prestižní záležitost, a tomu by měl odpovídat i oděv. Samozřejmě se tím nemyslí, že bychom měli jít na promítání v teplákách a špinavém tričku, avšak není zde potřeba se zde strojit tak, jako když jdeme do divadla. Tady většinou stačí džíny bez děr a tričko, případně svetr, podle počasí. Ty by na sobě neměly mít žádný výrazný nápis, a už rozhodně ne ofensivní. Přípustná je ovšem i košile.

 

hlediště v divadle

 

Divadla jsou navštěvována podstatně méně často. To je způsobeno především vyšší cenou lístků, ale také kvalitou produkce. Ať už si to totiž chceme přiznat či nikoliv, u nás zkrátka nemáme skutečně skvělé a kvalitní herce. Proto i adaptace známých a v zahraničí oblíbených představení, jako například muzikál Wicked, za svým originálem značně pokulhávají. I přesto bychom však měli dodržovat určitý dress kód, Přeci jen jdeme do společnosti, a divadlo bylo kdysi považováno za velmi prestižní záležitost. Je proto potřeba se vhodně obléci.

 

divadelní scéna

 

Pro pány je zde ideální oblek. Co se naopak nehodí, jsou běžné džíny a trička, ve kterých chodíme obvykle ven. Samozřejmě není třeba, aby byl oblek nějakým způsobem zdobený, ba naopak. Neměl by být příliš výrazný, aby neodváděl pozornost od představení. Pro ženy platí to samé pravidlo, i když ty by si samozřejmě měly vzít nejlépe kostýmek. Šaty jsou samozřejmě také povoleny, jen je potřeba si uvědomit, že budeme delší dobu sedět a je tedy nutné dávat pozor, aby se nám nezmačkaly. Vidíme tedy, že to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pokud se však budete řídit výše uvedenými radami, ostudu si rozhodně neuděláte.