Vodní sporty

Vodní sporty jsou skvělé. Dokážete se dokonale u toho odreagovat a zapomenout na problém, které vás tíží. V létě svítí sluníčko klem vás všude modrá průzračná voda a azurové nebe. Lehký vánek čechrá vlasy. Je snad něco lepšího? Vodní sporty nejsou určitě pro žádné sraby nebo zbabělce. Je to náročná disciplína a není jednoduché ji ovládat. Můžete začít plavat a tím si zlepšit celkovou kondici těla. Naučit se dokonale dýchaní a ulevit bolavým kloubům a zádům. Vyzkoušet určitě stojí za to potápění. Kdo by se nechtěl potopit pod mořskou hladinu a zkoumat nový svět.

vodní sporty

Dotýkat se korálů, pozorovat různé druhy podmořských živočichů. Splynout s mořem a oceánem. Zjistit, že nejsme odpojeni, že jsme součástí. V posledních letech je stále populárnější paddleboard. Snažíte se na něm udržet rovnováhu buď ve stoje nebo v sedě. V ruce držíte pádlo a pohybujete se vpřed. Svojí celou skupinu, která provozuje vodní sporty jsou vodáci. Řeka se dá sjíždět jak na kajacích nebo v malých loďkách. Je to adrenalinový sport, kde je důležitá spolupráce mezi členy lodi. Každý má určenou svoji roli a ví co má v danou chvíli dělat. Pokud ne loď se převrhne a skončíte ve vodě.

jachting

Ale to je legrace. To k tomu prostě patří. Vodáci se vždy zdraví ahoj. A na řece s vodáky se nikdy určitě nudit nebudete. O zábavu je totiž postaráno. A vznikají tam pevná pouta přátelství ne zřídka na celý život. Vyzkoušet můžete i aquafitness. To znamená posilování ve vodě. Díky vodě musíte překonat sílu odporu a více se tím namáhat. Wakeboard a lyže je velice náročná disciplína. Je vyhledávána spíše mladými lidmi. A to formou zábavy nebo netradičního zážitku na dovolené. Jste tažení lodí nebo kabelovým vlekem po vodní hladině. Tento sport v sobě snoubí vodní lyžování a techniky surfingu. Určitě to stojí za vyzkoušení. Můžete vyzkoušet i jachting. Je to sport na plachetních lodích hnaných jen silou větru. Takový závod na plachetnici na širém moři musí být nádherný zážitek.