Vztahy jsou složité a často nevychází – Proč si za to často můžeme sami?

Lámete si hlavu nad tím, proč vaše vztahy příliš nevycházejí a nemůžete najít partnera, se kterým by to klapalo? Jakých chyb se často dopouštíme? 

Vztahy jsou složité a často nevychází – Proč si za to často můžeme sami? 

Najít si partnera, mít s ním děti, rodinu a zázemí, šťastný a pevný vztah, to chce řada lidí, ale skutečně toho dosáhnout často neumíme. Proč? Proč po nějaké době vztahy ochabnou, láska vyprchá nebo partner uteče? I vy si klade otázku, jak je možné, že vám pořád vztahy nevychází? I když si to často nechceme přiznat, mnohdy si za to můžeme sami, aniž bychom chtěli něco pokazit, děláme to. Co nejvíce ubíjí vztahy a jak moc si sami komplikujeme život? 

srdce a zámek

Přehnaná péče partnera dusí 

Vztahy jsou o důvěře, vášni, také o kompromisech ale zejména o lásce. Zatímco se někdy stane, že láska prostě vyprší, někdy si přehnanou lásku partnera od sebe odháníme sami. Ano, i to, že až příliš moc milujeme, vztahu uškodí a zničí ho. Jakmile se totiž snažíme o partnera přehnaně starat, jsme neustále s ním a nedáváme mu žádný prostor, můžeme si tím podkopat nohy a vztah jednoduše zničit. Všeho totiž moc škodí, každý potřebuje být občas sám, potřebuje cítit, že pořád ještě má určitou svobodu. Proto je v pořádku, když mají partneři své vlastní přátele či koníčky, jenže někdy ten druhý má potřebu tohle narušovat. Jste také takoví? Možná je to důvod, proč váš vztah nakonec vždy zkrachuje. 

dvě ruce

Důvěra i pověstná jiskra 

Důvěra je základním kamenem, který udržuje vztah v chodu. Jakmile si partneři nevěří, nemůže to nikdy dopadnout dobře. Pak totiž máme pocit, že se neustále děje něco za našim i zády, chceme toho druhého kontrolovat, vyslýcháme ho a žárlíme. Vztah se dostane do bodu, kdy není dobře, že jsou dva spolu. Další obrovsky důležitou věcí je vášeň, jiskra a taková ta chemie, která udržuje vztah tam, kde by měl být. Vzájemná souhra není jen o běžných každodenních věcech, ale i o intimitě. Pokud se i tohle vytratí, je třeba najít společně důvody, proč tomu tak je a zapracovat na tom. Pokud ale partneři nemají společných intimních chvilek mnoho nebo už neprožívají vůbec žádný sex, je to jen další známka toho, že vztah asi dlouho nevydrží. 

Na vztazích se musí pracovat, někdy je to únavné, někdy těžké, ale bez toho to nejde. Dáváte partnerovi dost nebo naopak málo?