Bydlet se dá různě

Jak každý našinec ví, bydlet se dá u nás skutečně různě. A když si to srovnáme podle měřítek, podle nichž u nás obvykle takové bydlení hodnotíme, dá se říci následující:

drobné USA

  • Nejšťastnější z nás bydlí ve svých soukromých domech a bytech. Ty jim totiž patří, tam se nemusí platit žádnému pronajímateli, a tak si tam člověk financuje jenom to, co skutečně využije, může si to tak upravovat značnou měrou k obrazu svému, nikdo ho odsud jen tak nevystěhuje a jde současně i o investici, která má svoji jistou hodnotu.
  • Ti méně šťastní pak žijí aspoň v nájmu. Kde už musí platit navrch i nějaké peníze pronajímateli, nemohou si tu dělat cokoliv, co se jim jenom zlíbí, zásadnější změny se tu mohou realizovat jen se souhlasem majitele a člověk má takové bydlení nejednou také pouze dočasně. A až bude majitel chtít, bude se muset takový nájemník odstěhovat.
  • Ti ještě méně šťastní pak bydlí už jenom provizorně. V ubytovnách, u známých a podobně.
  • A ti nejnešťastnější už mají jenom nějaké to místo pod mostem, v kontejneru, ve stanu, na nádraží, teplovodním potrubí a podobně.

dolary USA

My lidé si tedy bydlíme různě, podle toho, jak můžeme. A hlavně jak to zvládáme po finanční stránce. A je nasnadě, že kdyby to šlo, bydleli bychom všichni nejraději ve svém. Jenže na koupi vlastní soukromé nemovitosti vesměs nemáme peníze. A když si ji nezvládneme pořídit ani na hypotéku, protože při své finanční situaci ani tuto nedostaneme, měli bychom si nevyhnutelně nechat zajít chuť. Ale to vlastně nemusíme. Protože jsem výše opomenul ještě jeden typ bydlení, který vypadá vlastně skoro stejně jako bydlení ve vlastním bytě. A tím je bydlení družstevní.

Když tedy někdo nedostane ani hypotéku na koupi soukromého objektu, a přesto po něčem takovém touží, umožňuje mu zaplatit nebankovní hypotéka družstevní byt Fahd.cz. Protože to je dostupná hypotéka, která nabízí i tuto možnost. Díky níž kdekdo může spokojeně žít.