Nebankovní financování vám může pomoci v těžké životní situaci

Posted on 29. 10. 2022 in Finance by

Za finanční problémy bychom se neměli stydět, i když je většinou opravdu těžké o nich mluvit. Ale život nám staví do cesty různé překážky a někdy se prostě stane, že se dostaneme do opravdu tíživé situace, z které nevíme, jak ven. A potřebujeme nutně peníze. Pokud to lze, je samozřejmě vždy nejlepší se půjčkám vyhnout. V některých případech vám může pomoci rodina. Asi pro vás bude ponižující žádat je o pomoc, na druhou stranu, rodina vás nedá do rejstříku dlužníků, když se opozdíte se splátkou a nebudou vám narůstat úroky.

půjčka

Ale ne vždy je možné požádat o pomoc rodinu nebo někoho blízkého. V takových situacích vám nezbyde opravdu nic jiného než se obrátit na banku. Ale banka nemusí být vaše spása. Velmi často se totiž stane, že banka vaši žádost o půjčku zamítne, a to z nejrůznějších důvodů. Malé příjmy, předchozí nespolehlivé splácení a podobně. Situace se nyní může zdát bezvýchodná, ale ještě jsou tu nebankovní společnosti.

Spoustu lidí na ně pohlíží z patra, ale v těchto případech mohou být vaší jedinou spásou. Pro nebankovní společnosti je totiž typické to, že jejich podmínky pro získání půjčky nejsou tak přísné, jako u bank. Na druhou stranu, tím větší leží zodpovědnost na samotném žadateli, který si musí pečlivě zvážit, zda nebude mít problém se splácením.

smlouva

Ideální je, pokud potřebujete rychle peníze a víte, že je zvládnete splatit v krátké době. Některé nebankovní společnosti vám i nabízí, že pokud vrátíte peníze do určitého data, tak vám odpustí úroky. Což je samozřejmě ta nejlepší varianta a pro vaše budoucí finance také ta nejbezpečnější. Nebankovní společnosti vám také mohou poskytnout peníze rychleji než banka. Většinou se jedná o pár hodin nebo dnů. Určitě to oceníte především v případě, kdy žádáte o hypotéku. Zažádat si můžete třeba na nebankovní hypotéka nebankovnihypoteka.cz.