Zase ty karty…

Posted on 12. 11. 2022 in Finance by

Přišli jste do banky a založili jste si nový účet. Doufáte, že už to hodinové sezení bude u konce, ale najednou se na vás otočí zaměstnanec banky a zeptá se vás, zda chcete Debetní či kreditní kartu. Co teď? nevíte kterou si vybrat nebo jste dokonce o těchto názvech neslyšeli? Nebojte se! my vám pomůžeme. Jako první bychom si měli říci co to vlastně znamená slovo debetní. Pokud se alespoň trochu pohybujete v Latinském jazyce tento řádek rovnou přeskočíte. Ale pro ty, kteří to neví tu máme velice lehkou odpověď slovo Debet vzniklo ze slova DEBEO což v překladu do Českého jazyka znamená Dlužit/ dlužím.

platbení karta

Co je to ta debetní karta? Debetní karta je v podstatě karta, díky které si můžete vybírat či platit s vašimi vlastními penězi a zároveň se jedná o peníze které vám vaše banka dluží. Jak jistě skoro všichni vědí Kreditní kartu dostane zvlášť což znamená, že Debetní kartu dostanete hned obratem po vytvoření vašeho účtu. K čemu jsou debetní karty ferovahypoteka.cz dobré? S debetní kartou můžete platit úplně všude kde mají platební terminál, Díky debetní kartě máte možnost nakupovat nepřetržitě přes e-shopy a online obchody (k těmto nákupům vám stačí pouze číslo účtu a CVV kód který se nachází na zadní straně karty. A jak se taková to karta vybírá?

debetní karta

Tato otázka má tu nejlehčí odpověď na světě. Vaší debetní kartu vám vlastně vybere vaše banka, protože jediné, co je u tohoto na výběr je vlastně pouze to, zda chcete kartu visa, MasterCard a podob. Ovšem i když to tak vypadá tak to zase tak jednoduché není, protože při výběru Debetní karty je nejdůležitější se rozmyslet na co vám karta bude a jak s ní hodláte zacházet (Mám na mysli způsob placení, a především kde s ní chcete platit) V případě že byste chtěli nebo měli v plánu něco většího, než je placení v obchodě či vklad a výběr můžete si zažádat o tzv. Nadstandardní debetní kartu.