Jak na vztahovou krizi

Když se rozhodnete pro dlouhodobý vztah musíte brát na vědomí, že zamilovanost nebude trvat věčně. Ze začátku se vám každý vztah bude jevit, že bude trvat do konce života. Ale každodenní realita vám brzo sundá růžové brýle z očí. Zjistíte, že soužití dvou lidí vedle sebe není vůbec jednoduché. O to víc pokud spolu máte jedno nebo více dětí. Potom spolu postupem času zůstáváte už jen kvůli nim. A postupem času zjišťujete, že ani to není správné rozhodnutí. Ve vztahu by měli být partneři hlavně šťastní. O to tu jde přeci především. O nic jiného ne. Pokud budete ve vztahu zůstávat z nějakého jiného důvodu nebudete nikdy šťastní.

vztah, krize

A když dojdete do bodu, kdy je rozchod na spadnutí a krize už je velká zkuste se hned nevzdávat. Zkuste společně zachránit co se dá. Když se znovu semknete a oba budete chtít vztah napravit určitě se vám to podaří. Nejlepší je, když začnete krizi řešit u sebe. Ptejte se, proč váš vztah došel tam kde je. Co jste pro to udělaly a čím jste do vztahu přispěly? Byla to láska, péče, něha? Anebo právě naopak a vy jste článek ve vztahu, který všechno bojkotuje, odmítá, stále nejste s něčím spokojená? Zamyslete se a zkuste si přiznat, jestli je to pravda. A pokud vy jste ta, co stále všechno odmítá zkuste změnu. Ze začátku stačí malé krůčky. Zkuste svého partnera více oceňovat, vážit si ho a vidět na něm jenom ty jeho nejlepší stránky. A ono to půjde, uvidíte. Každopádně zapomeňte na všechny domněnky. Ty se nesmí nikdy uskutečnit a vy si tím budete akorát jenom ubližovat.

odcizení

Nikdy nepředpokládejte a raději se vždy svého partnera zeptejte na rovinu. Uvidíte, že to tak bude lepší. Nejdůležitější pro vás bude udržovat vzájemné přátelství, úctu a respekt. To vám zabrání abyste se k sobě chovali hnusně během konfliktů a nedorozumění mezi vámi. Pojmenovávejte problémy naplno a nebojte se říct svůj názor nahlas a narovinu. Když nebudete o tom, co vás štve mluvit akorát se to ve vás nahromadí a následná hádka bude o to horší. Děkujte za každý okamžik, který se svým partnerem prožíváte. Nic neberte jako samozřejmost. Oceňovat se naučte jeden druhého navzájem. Nemyslete si, že musíte mít pravdu za každou cenu. Přijímejte i názor partnera a vždy se ho pokuste aspoň vyslechnout.