Jaké auta si vybíráme během života?

Posted on 5. 6. 2022 in Auto by

Podle momentální životní situace si každý zařizujeme svůj život a mění se nám to podle toho, v jaké situaci se zrovna nacházíme, protože jinak se budou chovat novopečení rodiče a jinak se bude chovat starý pár, který už žije sám a má na všechno klid a čas. Každý se chováme a žijeme podle svých možností, někdo má tamto, jiný má zas něco jiného a každý žijeme úplně jinak, proto srovnávat životy lidí je naprosto hloupé, protože nikdy nevíme, v jaké životní situaci se aktuálně nacházejí a my nemáme naprosto žádné právo srovnávat ani dva lidi se stejno uživotní situací, natož srovnávat lidi, kteří jsou na tom naprosto odlišně.

volant

Každý jsme úplně jiní a stejně tak je úplně jiná naše životní situace a to, jakým způsobem trávíme den a náš volný čas. Může se to také lišit tím, jaký plat máme, protože rozhodně se náplň volného času bude lišit od člověka, který má minimální plat a člověka, který má několik set tisíc měsíčně. Je to zkrátka o tom, v jaké životní fázi se nacházíme a jaký život žijeme. Dva lidé, co se potkají na ulici mohou žít naprosto odlišné životy, i když to tak nutně ani nemusí vypadat.

My všichni totiž vypadáme úplně normálně, pokud nebereme v potaz lidi, kteří chodí v kožešinách a mají na krku náhrdelník s diamanty, samozřejmě. Všichni ale na ulici vypadáme podobně, ale jsme přitom velmi odlišní. A právě s touto životní situací se mění i naše potřeby. A není na tom jinak ani potřeba koupit si auto.

auto

Když jsme studenti, většinou nemáme peníze na nic drahého, ani na žádnou blbost a kupujeme si opravdu jen to, co potřebujeme. Když si tedy chceme koupit auto, vybíráme ojetý vůz a je nám jedno, jak vypadá. Když si zakládáme rodinu a máme několik dětí, kupujeme větší vůz, aby se do něj vše potřebné vešlo, a hlavně aby se do něj vešli všichni. Když jsme dva staří lidé a žijeme sami, máme našetřeny nějaké peníze, tak si koupíme lepší auto, které však nemusí být nijak velké. Zkrátka celý náš život se mění naše potřeby, a to i u naprosto obyčejné věci jako je auto.