Komu se vyplatí opravy hliníkových disků kol u auta

Posted on 24. 10. 2022 in Služby by

Že automobily jezdí po pevném povrchu na kolech s pryžovými pneumatikami, ví každé malé dítě. Základ automobilového i motocyklového kola tvoří tzv. disk a ten také v průběhu své činnosti mnohdy dostává pořádně zabrat. Komu se zejména vyplatí oprava a renovace takového poškozeného disku?

Majitelům veteránů

Mnohé obce v České republice pořádají pravidelná setkání majitelů automobilových veteránů, jež jsou zakončena spanilou jízdou po silničním okruhu. Pro některé z vás je to nostalgická vzpomínka na dobu, kterou jste prožili v dětství, a odnášíte si z tohoto období také některé pozitivní informace a vzpomínky. Vlastnit veterána, to není jen tak, protože pochopitelně v případě závady některého z dílů nemůžete jednoduše zajít do servisu nebo si objednat ve specializovaném e-shopu potřebnou součástku. Zprovoznění porouchaného vozidla s sebou někdy nese mnohá úskalí a potýkat se s nimi není vůbec snadné.

stará kára

Jistou výpomocí těmto nadšencům jsou i opravy hliníkových disků kol. Ty také bývají těžko dostupné, a tak se opravy vyplácí v mnoha případech. Oprava spočívá v několika základních úkonech, které se volí podle potřeby, jde např. o svařování prasklin, fragmentaci, mechanické rovnání a následně pískování, balotinování drobnými skleněnými kuličkami, chemické čištění a samozřejmě i lakování. Z tohoto procesu pak vzejde výrobek, jako kdybyste jej zakoupili v autoservisu.

automobilový veterán

Každému běžnému spotřebiteli

Kompletní opravy a renovace disků kol se však netýkají pouze nadšenců z okruhu historických vozidel, tato činnost se vyplatí i tam, kde chcete mít funkční a vzhledově dokonalý disk, s dobrou geometrií, který také splňuje ukazatele pro bezpečnou jízdu. Renovovat disk lze pro osobní automobily, nákladní vozidla, motocykly a skútry a mimo jiné i pro stavební techniku či zemědělské stroje.

Omezeni nejste ani materiálem, do opravy lze svěřit jak disky ocelové (plechové), tak i ze slitiny hliníku s obsahem magnézia, tzv. elektrony.