Sáček se zipem by v naší domácnosti neměl chybět

Ideální pro potraviny

Sáček se zipem je zhotoven z LDPE polyetylenu, což je materiál, který se běžně využívá v potravinářském či farmaceutickém průmyslu. Počítá se s ním v situacích, kde dochází ke styku s potravinami a léky, a z tohoto důvodu je také ideální pro uchovávání trvanlivých potravin v domácnosti. Jediné, na co musíte dbát, je nebezpečí šíření plísní, proto do sáčku ukládejte pouze vhodné potravinové zdroje, jako jsou např. mouka, strouhanka, sušené ovoce, rýže, pohanka, ořechy, luštěniny, sůl, koření, pudink, sypké čaje, obilná káva, semena pro ptactvo, granulovaná krmiva pro zvířata atp.

kancelářské sponky

Sáčky lze samozřejmě využít i pro ukládání potravin do chladničky nebo do mrazáku, ovšem musíte dbát na omezenou skladovací lhůtu a používat u toho zdravý selský rozum.

Vhodný i do zavazadla na cestách

Balíte se na dovolenou a ukládáte své věci do kufru, sportovní tašky nebo batohu? Pak nezapomeňte na sáček se zipem. Může se vám hodit pro ukládání hygienických potřeb včetně toaletního papíru, papírových map, diářů nebo knih, a také pro odkládání špinavého prádla. V sáčcích se zipem můžete převážet i citlivou elektroniku (fotoaparáty, kamery), která by mohla být při cestování ohrožena prachem a jinými nečistotami. V tomto případě nezapomínejte vložit do zipového sáčku tzv. silikagel, což je pohlcovač vlhkosti, který pomáhá udržet vnitřek sáčku suchý.

půlená čočka

Pomocník v dětském pokoji

Naučte své děti smyslu pro pořádek již v raném věku a seznamte je se zipovými sáčky, s nimiž mohou snáze uklízet své hračky nebo školní potřeby. Budou mít o nich lepší přehled a nebudou se jim ztrácet různé drobnosti, jako např. kuličky, korálky, dílky puzzle, karty pexesa, figurky zvířátek atd. Sáčky jsou transparentní, takže děti ihned uvidí, co se nachází uvnitř, a mohou velmi snadno se svými věcmi nakládat, jak uznají za vhodné.