Jak poznáte, že máte alergii na roztoče?

Taková alergie umí člověka pořádně potrápit a bohužel, je velmi běžná. U nás ji trpí zhruba každý desátý člověk. Objevuje se v dětském věku, ale také se vám klidně může poprvé projevit i v dospělosti.

Jaké příznaky patří k takové alergii? Většina je nejprve podobná, jako u běžného nachlazení. Začíná to kašlem, který se může překotit až v nekontrolovatelné záchvaty kašle, u kterých má dotyčný pocit, jako by se dusil. K tomu se přidá vodnatý výtok z nosu, kterého se velmi těžko zbavuje. Dotyčnému slzí oči a může se u něj objevit http://www.ziskamdobroupraci.cz/ebook-diamant/ taky ekzém.

alergie

Pokud příznaky neustávají, můžete si být jistí, že se asi nejedná o nějakou běžnou rýmu nebo nachlazení. Zajdete si za doktorem a ten vám udělá vyšetření, případně vás pošle rovnou k alergologovi. Ten vám provede test, při kterém vám aplikuje alergen pod kůži, aby viděl, na co vaše tělo reaguje. To, že vám vyjde výsledek pozitivně, je dobré alespoň v tom, že budete vědět, na co přesně jste alergičtí, a můžete učinit preventivní opatření.

Od alergologa nejspíše dostanete léky, které budete užívat přesně dle jeho pokynů. Nepodceňujte to. Pokud nebudete dodržovat užívání a na léky budete zapomínat, může u vás alergie postupně přejít až v astma.

léky

Další opatření se bude týkat vašeho domu, který bude potřeba co nejvíce zbavit všech roztočů. Roztoči jsou vlastně prach, který se všude usazuje. Opatření musíte udělat v celém domě, ale nejvíce v ložnici. Vyměňte své ložní prádlo za polštáře pro alergiky https://www.levnaprosteradla.cz/polstare-1, stejně jako peřiny, prostěradla, zkrátka všechno, v čem spíte. Povlečení budete muset prát častěji než doposud, to znamená alespoň jedenkrát za týden. Snažte se z domu odstranit všechny věci, v kterých se extrémně drží prach, což jsou různé koberečky, přehozy, těžké závěsy, rohožky a podobně. Teplotu se snažte v ložnici udržovat kolem 18 stupňů. Vlhkost vzduchu se snažte držet co nejníž.