Jak se starat o menstruační kalhotky?

Posted on 6. 11. 2022 in Nákupy by

Menstruační kalhotky jsou pro ženy skvělým pomocníkem v období menstruace. Chrání nás před prosáknutím krve a zároveň jsem hygienické a pohodlné na nošení. Výhodou je menší ekologická stopa, kterou zanechávají, než je tomu u jednorázových ochranných pomůcek. Rovněž

Jak se ale o své menstruační kalhotky starat? Je důležité, aby péče o ně byla správná. Jen tak si zajistíte, že vám kalhotky budou dlouho sloužit a nebudete je muset po pár použitích vyhodit. Nebojte se, péče o ně je velmi snadná.

kalhotky

Před prvním použitím kalhotky určitě vyperte, abyste odstranili zbytky výrobního procesu. Přece jen, jedná se o kousek oblečení, které budete mít na svých intimních místech. Kalhotky můžete vyprat ručně nebo v pračce. Pokud zvolíte pračku, perte na teplotu nižší než 30 stupňů a zvolte jemné praní. Poté nechte prádlo volně uschnout.

A jak se o ně starat po nošení? Kalhotky sundejte a vymáchejte ve studené vodě, aby se odplavila krev. Část kalhotek, která se dotýká vašich genitálii jemně třete prsty, dokud se z nich nedostane voda. Poté je můžete vyprat v pračce. Většinou se perou na 30 stupňů celsia, ale vždy se podívejte, co u konkrétních kalhotek doporučuje výrobce. Na praní používejte velmi jemné prací prostředky, které jsou šetrné k lidské kůži.

Lze je vyprat i jenom v ruce a dodržovat stejná pravidla, jako u praní v pračce. Teplota vody kolem 30 stupňů, šetrné prací prostředky a podobně. Záleží na vás, co pro vás bude pohodlnější.

žena

Kalhotky nemusíte prát odděleně. Samozřejmě, můžete, pokud je to pro vás lepší, ale není to podmínka. Nemusíte mít obavu, že by menstruační krev zabarvila ostatní vaše prádlo.

Pro údržbu kalhotek stačí obyčejné praní, není nutné používat žádné další prostředky, jako je dezinfekce nebo bělidla. Takové věci dokonce důrazně doporučujeme nepoužívat, jelikož by mohli poté dráždit vaše genitálie.