Ideální nástroj pro hubnutí

I když se to o nás říká, nejsme jako národ nejtlustší v Evropě, i když mezi žádné střízlíky také nepatříme. Problémem je u nás trend, který se nevyvíjí dobře. Větší nadváha totiž začíná být vidět mimo jiné i u dětí školou povinných. To je samozřejmě problém, jelikož minimálně část mládeže si to přenese i do dospělosti, kdy už mohou kilogramy navíc dělat mnohem větší potíže než v dětství. Lidé s obezitou jsou častěji nemocní, a to jak fyzicky, tak i po duševní stránce. Rovněž mají potíže s chorobami chronického charakteru, které se z logiky věci léčí daleko obtížněji než běžná onemocnění.

Skákání mládeže

Všechno se dá však zvládnout, a i obezitu je možné relativně snadno zdolat. Stačí jen do svého jídelníčku zařadit zdravé potraviny typu luštěniny, ovoce a zelenina. Také je vhodné začít sportovat. Posilování není v tomto případě vyloženě podporované, jelikož daleko lépe se hubne pomocí aerobních aktivit. Mezi takové patří i používání trampolín 366 cm Beanbag.cz.

Nejde jen o dětskou hračku

Mnoho našinců má trampolíny stále zařazené v kolonce dětských hraček. Je to dáno hlavně proto, že nikde jinde, než na dětských hřištích se s tímto cvičebním nástrojem nesetkávají. Nicméně rozhodně nejde o žádnou hračku. Každý, kdo se kdy pokusil hubnout s pomocí trampolíny může dosvědčit, že se jedná o sice zábavné, nicméně velice náročné cvičení. Skvělé je, že skákání dokáže dát něco nejen začátečníkům, ale také pokročilým cvičencům. Ti mohou snadno měnit sestavy a pokoušet se o fyzicky i technicky daleko náročnější cviky. Jejich zvládnutím nejenže posunou své schopnosti o laťku výše, ale zároveň si tím zvýší i sebevědomí.

Skákání

Správný model

Kdo chce mít doma trampolínu se vším všudy, měl by sáhnout po správném modelu. Takový by měl mít nejen odpovídající rozměry, potažmo nosnost, ale zároveň by měl obsahovat o různé bezpečnostní prvky. Mezi ty nejzásadnější patří obvodová síť, která chrání cvičence před opuštěním doskočné plochy a kryt na pružiny.