Někdy to bez půjčky nejde

Posted on 14. 1. 2023 in Finance by

Představte si, že byste se ocitli v kůži soukromého https://finmag.penize.cz/ekonomika/321387-zdravotnictvi-soukrome-versus-statni podnikatele, kterému se zrovna v dané chvíli skvěle daří. To by byla nádhera, co? Byli byste svými vlastními pány, měli byste za svou práci neomezené příjmy, mohli byste si žít jako v bavlnce.

Ale představte si také, že byste byli soukromými podnikateli, kterým se právě dobře nedaří. To už je jiná, že? To už se vám ani trochu nezamlouvá, to byste na vlastní kůži zažít nechtěli. Protože v takovém případě je lepší být zaměstnancem, který má svůj jistý, byť třeba i nízký, plat, než nemít třeba vůbec nic.

eura grafika

Skutečností ale je, že stane-li se někdo soukromým podnikatelem, musí počítat s oběma těmito alternativami. Může se těšit, že si bude vydělávat výhradně podle svých zásluh a dost, ale také musí počítat s možností dob, kdy se nebude dařit třeba ani trochu a kdy mu zbydou jenom oči pro pláč z toho, jak má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou.

Ovšem s tím nestačí jenom počítat. Je nutno vědět i to, co si s tím počít. A zatímco se doby dostatku či vysloveného nadbytku nijak řešit nemusí, s neúspěchy už je třeba něco dělat. A co?

prasátko s eury

Když se v podnikání nedaří tak, jak by tomu mělo být, je často potřeba vědět i to, kde si lze zažádat o podnikatelskou půjčku, která by pomohla skoncovat s finanční tísní. A samozřejmě nestačí vědět jenom to, kdo podnikatelské půjčky nabízí, ale i to, u koho lze tyto reálně získat. Protože je faktem, že banky sice podobné půjčky nabízejí, ale žadatelům, kteří nejsou bonitní, nevyhoví.

A to znamená, že by se mělo vědět i o nebankovních hypotékách, jež lze využít i tehdy, když podnikateli finančně teče do bot a tento má třeba i nežádoucí záznamy v registrech dlužníků. Taková americká hypotéka bez registru nebankovnihypoteky.net totiž nevyžaduje doložení vysokých příjmů ani dokonalé registry dlužníků. U té se to nahrazuje zástavou nemovitosti. A má-li podnikatel nemovitý majetek, právě tady peníze dostane. A pak už to nějak zvládne.