Největší chyby, které děláte při péči o pleť

K péči o pleť bychom měli vést už i děti, jelikož při důsledné péči je možno předcházet nejrůznějším problémům, jako je třeba akné, ucpané póry, suchá pleť nebo předčasná tvorba vrásek. Spousta lidí ale dělá v rámci skin care péče zbytečné chyby, kterým byste se měli raději vyvarovat.

Podívejme se, jaké nejčastější chyby to jsou.

Nemyjete si obličej alespoň dvakrát denně

Lidé si myslí, že stačí, když si obličej důkladně vyčistí večer a pak až zase další večer. Pro správnou péči je ale dobré, abyste si obličej vyčistili i ráno. Smyjete tak zbytky přípravků z večera a nečistoty, které se za noc nashromáždily na vašem obličeji.

mytí obličeje

Nepoužíváte kolagen

Kolagen je velmi důležitý v péči o pleť. Čím jsme starší, tím méně kolagenu si naše tělo vytváří, a proto je dobré ho zařadit do naší rutiny, ať už v podobě kosmetických produktů nebo doplňků stravy. Na odkazu se dozvíte více o kolagenu na pleť https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/.

Používáte fyzickou exfoliaci pleti

Exfoliace pleti se doporučuje zařadit do vaší skin care, ale daleko lepší je použít slabé kyseliny než fyzické exfolianty, což jsou třeba různé peelingy a scruby. Jen velmi málo typů pleti bude spokojeno s tímto násilným drhnutím staré kůže. Pokud trpíte třeba na akné, tímto procesem si ho o hodně zhoršíte a můžete si kůži i vážně poranit.

Nepoužíváte SPF

SPF by měl být základ vaší péče. A ty i pokud nesvítí přímé slunce. SPF se chráníte před poškozením pleti a před předčasným stárnutím pleti. Používejte SPF alespoň 30 v zimním období a v letním sáhněte po SPF 50.

SPF

Používáte příliš často kyseliny

Výše jsme zmínily, že kyseliny jsou vhodné při skin care rutině. Kyselinky, které se používají pro exfoliaci, jsou většinou velmi slabé ale to neznamená, že by se měli používat každý den. Kůže nebude mít dost času se obnovit a stane se citlivou a náchylnou. Exfolianty používejte ideálně 2-3krát týdně.