Drobnosti na vaší svatbě, které potěší hosty

Posted on 26. 12. 2022 in Nákupy by

Na svatbách bývá zvykem, že hosté donesou čerstvým novomanželům nějaký ten dar, který je potěší a usnadní jim start jejich manželského života. Většinou to bývají peníze, praktické dárky do domácnosti a podobně. Na mnoho svatbách je ale také zvykem, že novomnaželé dají drobný dárek i svým hostům, jako takovou malou památku na jejich svatbu.

Pokud chcete i vy své hosty obdarovat nějakou drobností, podívejte se na naše tipy na dárky, kterými je potěšíte a zároveň příliš nezatíží váš rozpočet.

nevěsta

Svíčka

Svíčku využije v domácnosti téměř každý. Můžete si nechat vyrobit personalizovanou svíčku, kde bude například datum vaší svatby, nebo pořídit obyčejné svíčky s příjemnou, neutrální vůní.

Skleničky

Na svatbách je zvykem, že se pronáší několik přípitků. Co takhle k přípitku použít svatební skleničky? Na ty se obvykle vyrývá nějaké věnování, jména novomanželů, datum svatby nebo jiné připomínkové motivy. Budete mít vyřešené nádobí na přípitek a dáreček v jednom.

Sušené květiny

Každému hostovi můžete věnovat sušenou květinu, kterou necháte u jeho místa. Může to být pouze malá kytička uchovaná v krabičce, kterou si může doma schovat na památku. Jedná se od decentní a poměrně nenákladnou upomínku.

svatba

Otvírák na láhve

K svatbě patří alkohol a také se ho na ní hodně vypije. Proto určitě neurazíte dárkem v podobě otvíráku na láhve, na které opět můžete nechat vyrýt něco, co se bude pojit k vaší svatbě. Fantazii se v tomto případ meze nekladou.

Ať už se rozhodnete dárek dávat či ne, je to jen na vás. Nikde neexistují žádná předepsaná pravidla k tomu, jestli máte dárky dávat nebo ne a případně v jaké hodnotě. Je to jen na vás. Vezměte v úvahu váš rozpočet i počet hostů. Pokud už tak máte napnutý rozpočet a zvete na svatbu třeba sto hostů, jakákoliv maličkost pro vaše hosty by se vám velmi prodražila. Na druhou stranu, i ta nejmenší drobnost vaše hosty jistě potěší.